Ukázka scrapbookinguV posledních dvou letech se v nabídce naší agentury objevil seminář Scrapbooking. Toto slůvko je pro mnohé z Vás stále tajemstvím, takže se ho pokusím krátce vysvětlit.

Scrapbooking (Scrapbook)pochází z angličtiny a je to spojení dvou slov scrap – útržek, book – kniha. Originálně se jedná o vytváření deníků, zápisníků z cest, alb z fotografií, obrázků, vlastních obrazů. apod. Jeho počátek sahá až do 15. stol. (Anglie). V současné době zahrnuje výrobu a zdobení

mnoha dalších věcí – přáníček, záložek, dárkových taštiček a obálek, šperkovnic apod. Pro výrobu přání se již zavedl název Cardmaking a pro ostatní scrapové tvoření pojem Scrap Art.

V našich kurzech se účastníci seznamují s novým způsobem práce s papírem a také s řadou nových speciálních pomůcek, materiálů, výtvarných potřeb, výtvarných technik apod.

Začátečníci si sice při scrapbookingu vystačí s nůžkami, kvalitním grafickým či scrapbookovým papírem, inkousty, několika razítky a lepidlem, ale mi Vám mnohé další pomůcky ukážeme, vysvětlíme Vám, jak se používají, předvedeme Vám základní zajímavé techniky apod. Dnes samozřejmě najdete vše na internetu, ale věřte mi, není nad osobní zkušenost. V malém kolektivu se můžete nechat inspirovat, vyměnit si zkušenosti nebo si jen tak při práci popovídat. Tato práce „chytne“ i Ty, kteří si na „výtvarku“ moc nepotrpí. Je to úžasná relaxace a radost z úspěchu bude mít každý!! Věřím, že Vás budeme inspirovat a možná získáte novou zálibu nebo inspiraci pro práci s dětmi.

Vítáni jsou začátečníci i pokročilí!

Těším se na Vás!!

Šárka Nešporová